Šport

Uspelo je: Pomurje izločilo še enega favorita!četrtek, 08.12.2016

avtor: T. K.
Rokometaši Pomurja so v osmini finala Pokala Slovenije premagali 1.B-ligaša Brežice presenetljivo visoko z 39 : 29 (16 : 17) in so sedaj samo še eno tekmo oddaljeni od sklepnega turnirja Final Four. V zgodovini kluba Pomurje je to največji uspeh.
 Drugoligaško Pomurje je proti Brežicam vodilo večji del tekme, gostje so imeli dva zadetka prednosti le ob koncu prvega polčasa, pa še takrat je Robi Kreft znižal na 16 : 17 skoraj ob zvoku sirene. V drugem polčasu je začel odlično braniti vratar Marko Kous, v napadu pa so bili domači vse bolj učinkoviti. Bolj ko se je tekma bližala sredini drugega dela, večja je bila prednost domačih. Jernej Hedl je zadeval iz sedemmetrovk, ostali iz igre, nekaj minut je dobro branil tudi Dorotej Černela, proti koncu srečanja pa je goste torpediral Gregor Falež. Na koncu je prednost znašala celo visokih deset zadetkov in domači navijači so bili presrečni. Največ zadetkov za soboško ekipo so prispevali: Hedl 11, Falež 7 in Gregorec 5. Za goste so po šest zadetkov dosegli Lipej, Tomše in Čanžar.
Pomurje sedaj v soboto ob 19. uri čaka doma nova težka tekma, tokrat prvenstvena proti drugouvrščeni Ajdovščini.
oglasno sporočilo
Ocena
Ocena
Komentiraj
Ni komentarjev.
2. SNL: Impresivna zmaga Mure - 6 : 0! - Za konec domačih srečanj v jesenskem de... » več
SŽNL: Petarda Pomurk v mreži Mariborčank - V 11. krogu so igralke Teleinga GMT... » več
Čista zmaga odbojkarjev Panvite Pomgrada - Odbojkarji Panvite Pomgrada so v tekm... » več